Dadci Adriana

Dadci Adriana
studentka AWFIS w Gdańsku, Wydział Wychowanie Fizyczne (chce wybrać specjalizację: trener judo). Jedna z najbardziej utalentowanych polskich judoczek. Mistrzyni świata seniorek (2002) na igrzyskach olimpijskich w Atenach reprezentowała Polskę w kategorii 70 kilogramów.

Urodziła się  9 kwietnia 1979 roku w Gdyni. Mierząca 175 cm i ważąca 70 kg zawodniczka klubu AZS AWFiS Gdańsk walczy w kategorii wagowej do 70 kg. Trenerzy: w klubie Radosław Laskowski i Marek Adam, w reprezentacji Radosław Laskowski.

Do sekcji judo gdańskiego klubu trafiła dzięki ojcu, który pewnego dnia zaprowadził tam jej brata Rafała. Adriana przyszła na trening następnego dnia. Brat ćwiczył judo przez kilka lat, ona uprawia go już 17 lat. Kiedyś myślała, by trenować karate. - Wujek przysłał mi kimona, które bardzo mi się spodobały. Na karate byłam jednak za młoda. Judo zaczęłam ćwiczyć mając osiem lat - wspomina. Jej rodzice troszczyli się, by dzieci uprawiali sport. Mama w szkolnych latach trenowała gimnastykę. Tata Algierczyk (to po nim odziedziczyła orientalną urodę, po mamie miłość do dzieci) też chciał, by dzieci zajęły się sportem. Po szkole chodziła więc na zajęcia judo, jazdy konnej i języka francuskiego.
Jest bardzo sympatyczna i ładna, o orientalnej urodzie, ambitna, bardzo waleczna, sumienna w treningach. Koleżeńska, chętnie pomaga w organizacji klubowych zawodów, w których nie startuje. Relaksuje i odpręża się przy czytaniu dobrej książki, obejrzeniu spokojnego filmu w kinie, lubi pójść ze znajomymi do kawiarni. Lubi także posłuchać muzyki - rodzaj zależy od jej nastroju w danej chwili - która dodaje jej werwy do działania. Życiowe motto: głową muru nie przebijesz. Posiada stopień mistrzowski judo 1 dan i klasę sportową MM. Panna - (chłopak Paweł). Samochód: seat ibiza (nie ma jednak jeszcze prawa jazdy).

Adriana Dadci miała szansę wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie - Sydney 2000 roku, ale Polski Związek Judo stawiał na Anetę Szczepańską (srebrna medalistka w wadze 66 kg, IO - Atlanta 1996). Tym razem Dadci wywalczyła pewnie awans poprzez uzyskane wyniki na macie w kategorii wagowej 70 kg.

Podczas turniejów kwalifikacyjnych w 2003 i 2004 roku zajęła 1 miejsca w wadze 70 kg: Hamburg - kat. Super A, Moskwa - kat. Super A, Sofia - kat. A, Londing - kat. A.

Podczas majowych (2004) ME w Bukareszcie po pierwszej wygranej walce, w drugiej doznała kontuzji kolana. Na dwa tygodnie przerwała specjalistyczne zajęcia. Obeszło się bez gipsu, ale kolano trafiło do usztywniającego stabilizatora.
W Europie pokonała w 2004 roku wszystkie liczące się w Europie rywalki. Jej największe sukcesy to złoty medal mistrzostw Europy w 2002 r. i brązowy w 2001.

*Ateny 2004: judo - kat. 70 kg w II rundzie przegrała z Andreą Pazoutovą (Czechy) przez ippon i odpadła z turnieju.

Źródło:
Polski Komitet Olimpijski