AWFiS partnerem Open House Festiwal

19.09.2019

Miło nam poinformować, ze Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku została partnerem wydarzenia Open House Festiwal 2019.

W dniu 29 września 2019 roku miłośnicy architektury będą mogli zwiedzić najciekawsze i najbardziej interesujące obiekty uczelni. Do dyspozycji gości będą zabytkowe budynki biblioteki, a także między innymi najnowocześniejsza w Polsce Hala Gimnastyczna Leszka Blanika- Centrum Innowacyjno- Wdrożeniowe AWFiS. 

Jesteśmy otwarci na współpracę z festiwalem i polecamy Państwa uwadze całe wydarzenie.

 

Otwórz się na Gdańsk!


OPEN HOUSE GDAŃSK 3 EDYCJA

28-29 września 2019, Miasto Gdańsk

Open House Gdańsk jest częścią międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide (www.openhouseworldwide.org). Pierwsza edycja festiwalu OH odbyła się w Londynie w 1992 roku. Aktualnie OH gości w ponad 40 miastach na świecie: Nowy Jork, Dublin, Helsinki, Barcelona, Melbourne, Rzym, Ateny. W 2015 do drużyny miast Open House dołączyła siostrzana Gdynia.

Open House to dwa dni, kiedy otwierane są wybrane przestrzenie publiczne oraz mieszkania prywatne. Festiwal przyciąga rzesze widzów i cieszy się ogromną popularnością na świecie.

Niezwykłość Open House polega również na udziale architektów, projektantów i właścicieli obiektów. To nie tylko budynki o wartości historycznej, ciekawe wnętrza mieszkań prywatnych, ale także, a może przede wszystkim, nowe projekty architektoniczne i urbanistyczne.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

Wróć