GRAD MEDALI W MP AZS 2018, MRZYGŁÓD CENTYMETR OD MINIMUM

23.05.2018

12 medali to dorobek lekkoatletów KS AZS AWFiS Gdańsk podczas rozgrywanych w Łodzi MP AZS, 19-20.05.2018. Oprócz medali nasi zawodnicy uzyskali wartościowe rezultaty, które często były lepsze niż ich dotychczasowe Rekordy Życiowe.

Zdjęcie użytkownika Sekcja Lekkiej Atletyki KS AZS AWFiS Gdańsk.

5 medali zdobyła grupa biegów prowadzona przez trenerkę Annę Sękowską. Najwięcej medali padło łupem 400-metrowców. Na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Dobek (54.66 - PB), stopień niżej uplasowała się Dominika Morek (55.49), srebrny krążek zdobył także Daniel Saar-Malinowski (48.79 - PB). Dwa medale dołożyły żeńskie sztafety: 4 x 100 m (47.60 - SB) - złoto oraz 4 x 400 m (3:43.51 - SB) - srebro. W sztafecie "krótkiej" biegały: K.Thomaidou, M.Farasiewczi, O.Pietrzak, A.Dobek.

W "długiej" : A.Kołakowska, A.Dobek, K.Thomaidou, D.Morek. Kolejne 5 medali zdobyła grupa rzutów prowadzona przez trenerów Aleksandrę i Leszka Walczak. Złote medale wywalczyli oszczepnicy: Hubert Chmielak (75.04) i Agnieszka Grubba (50.20).
Srebra wywalczyły: Karolina Urban - dysk (55.22 - PB) oraz Marta Kąkol - oszczep (48.50). Na najniższym stopniu podium stanęła Dominika Dabulis - oszczep (47.22). Wartym podkreślenia jest także 4 miejsce Aleksandry Grubby - dysk z wynikiem 54.16 (nowy PB). Do dorobku medalowego dołożyli się także trójskoczkowie. Podopieczni Ryszarda Kańskiego zdobyli złoty i brązowy medal. Zawody wygrał Piotr Mańczuk z wynikiem 15.41 (PB). Trzeci był Piotr Formaniewicz z rezultatem 15.16 (PB)

Gratulujemy medalistom i ich trenerom! W sobotę 19.05.2018 w Warszawie odbywał się 4 Memoriał Zygmunta Szelesta. Jak co roku zawody miały bardzo silną obsadę w konkurencji rzutu oszczepem mężczyzn. Sekcję LA reprezentowało 4 zawodników.

Najlepiej spisał się Cyprian Mrzygłód, który z rzutem na odległość 79.99 zajął 2 miejsce. Niestety jednego CENTYMETRA zabrakło Cyprianowi do wypełnienia minimum na ME Seniorów. Dobry rzut (SB) oddał także Piotr Lebioda - 78.44 - co pozwoliło zająć 3 miejsce.Bartosz Osewski rzucił 76.80 (4 miejsce), a Hubert Chmielak 73.96 (6 miejsce).